SozlerAlemi.com

Sevgiliye Romantik Aşk Sözleri

11.02.2018
Sevgiliye Romantik Aşk Sözleri

Derlememiz olan Aşk Sözleri sayfamızda romantik aşk sözleri, güzel aşk sözleri, sevgilinize aşk sözleri, etkileyici güzel aşk sözleri, sevgiliye güzel sözler yer almaktadır.

 

Aşk sözleri ne midir? insanın yaradılışından itibaren günden bugüne üzerinde en çok yazılan, çizilen konu ola gelmiştir. Aşk her insanın kendi hikayesinden yola çıkarak milyarlarca yazı içerisine kendi masalını yerleştirdiği tarihe atılmış bir imzadır. Aşkın ilk soluğu, mantığın son soluğudur.

Aşk herşeyin ötesinde rüya içinde bir rüyadır. Geçmiş, şimdi, gelecek gibi zaman kiplerini umursamayan, bir kalbin huzur dolu iklimine sığınıp, “çıkmayacağım buradan” diye direten, afacan bir çocuğun enönde gidenidir. Sen bazen zifiri karanlık gecemin güneşi, sen bazen hayatın cesaret veren mutluluk yanı ve sen her zaman sevgimin tek nedenisin.

Bir gün daha doğdu sonsuz umutlar taşıyan eşsiz duygularla..umarım bu günde gelecek güzel günlerin habercisidir.

Duyuyorum sana dokunamamanın ezikliğini yaşıyorum aşkın rezilliğini,inan bitanem yanımdayken çekiyorum en çok hasretini..

Eğer şu an konuşacak durumda olsaydım, sesini duymak için neler vermezdim, seni ne kadar çok sevdiğimi anlatamam, yolunu bulabilseydim zaten şu anda çile çekmezdim…

Sevgimi bir yerde gökyüzüne yerleştirdim, kimse beni farketmedi, gözyaşı olup yağdım, sıcak günlere inat, yağmurun gözyaşı olduğunu kimse anlamadı, sen bile…

Yüreğim umulmayan yaralarla başedemezken, bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim, ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel, çünkü gülüşünü çok özledim…

Aşk bir rüyadır. Kimi gerçekten sadece hayallerinde yaşar. Kimi yaşarken gözleri ve yüreği ile görür. Bildiğin rüya işte, yaşarken yaşanan mucize; “gözü açık rüya görmek” aşkın en güzel tanımlarından biridir.

Aşk sevgisiz, emeksiz olmaz. Sevgidir ki karşılık beklenmez. Karşılık verilirse her taraf kendinden bir yürek katar ve harman başlar olmadık bir an… O harman boyunca çıkar aşkın yüceliği, derdi, kederi, sevinci, güzelliği.

İstediğin kadar uzaklara git hiçbir şey değişmiyor buğulu gözlerimde. Bir gül uzatıyor ellerin masum bir çocuk gibi. Ne kadar https://sozleralemi.com/sevgiliye-romantik-ask-sozleri.html uzaklara gidersen git gitmemiş gibisin. Çünkü sen bir sevgilinin düşlerinde yaşıyorsun.

Aşk görmektir için içini, dışını içini görüp beğenmek değildir. Aslında burnunun ucundakini görüp de görmeyi bilmektir. Aşk akıl, kalp, göz ve ruhun en güzel ortaklığıdır.

Seviliye Romantik Aşk Sözleri

Aşk için en içine dokunabilmektir. Aşk bazen sadece üç harfli tek heceli bir kelimedir. Bazen ansızın bakılan bir gözde eriyip kaybolduğun bakıştır. Aşk bazen yüzde baharlar açtıran bir gülüştür.

Aşk sarılmaktır, sarılıp bir daha bırakamamaktır. Sevdiğine sarıldığında dünyayı unutmaktır.

Aşk koklamaktır. Sevgilinin kokusu aldığın, verdiğin her nefesin diyetidir. Koklamaya doyamayıp, zamanın durmasını istemektir.

Bir gün öyle çok sevmeliyim ki sonsuza dek içimde kalmalı, karşımdaki insan karşı koyamamalı, Bir gün ole çok sevmeliyimki beni yaktıklarında bile kalbim sapasağlam kalmalı, bu sevgiden utanmamalı, bu sevgiyi boşa harcamamalı…

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana.

Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgarlara, fısıldasınlar kulağına seni ne kadar çok özlediğimi…

Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağına ufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi?

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın!…

Aşk öpmektir. Her öpüşte ruhtaki asırların kuraklığını yok edendir, su gibi… Her öpmenin cana değmesi, kana kana içilmesidir.

Aşk sevişmektir, karanlığın kucağında… İçinde yaşamak istediğin bedene yaslanmaktır. O beden ki koca bir çınardır.

 

                                                                             Sevgiliye Aşk Sözleri

Hasrettir aşk, görmemeye dayanamayıp o hasreti çekebilmektir. O hasretle kavrulurken masallar, hikâyeler, şiirler yazabilmektir. Yazdığın her bir harfte sevgiliyi hissedebilmektir aşk… Ona dokunduğunu düşlemektir, kurulan her bir cümlenin yüklemi ve en çok da istemektir aşk… Beyaz bir sonsuzluğu…

Sevgili, güzel sevgili, eyy sevgili aşk dediğin, bana baktığın o gözlerindeki kocaman bir dünyadır. Aşk dediğin, benim o dünyada kendimi bulmamdır. Aşk dediğin, adındır. Aşk dediğin, o güzel suretinin aslıdır.

Asla olmaz deme, asla yapmam deme, asla söylemem deme bir tutuldun mu AŞKa olmazlar olur. “ey aşk sen nelere kadirsin” aşk sözünü aklından çıkarma… Aşık olunanın huyları, saçma eylemleri, kırıcı sözleri dahi takılmaz, çünkü aşk vardır. Dinlemeye dahi tahammül edemediğin müziği dinlersin. Ömrüm boyunca gitmem dediğin yere sevdan ile seve seve gidersin. Bundan arkadaş olur mu dediklerinle sırf o istedi diye dost olursun. Kendindeki değişime, yaşadıklarına anlam veremezsin “aşk nedensiz de sevmekmiş” dersin.

“Aşksıza verme öğüt, öğütten ne anlar, aşksız adam hayvan olur, hayvan öğüdü ne bilir.” Yunus Emre (Şut ve gol) Aşık olmayana da güzel anlamlı sözler yakışır.

Güle sormuşlar: “neden dikenlisin?” diye.
Gül de “Beni yalandan değil, gerçekten seven tutabilsin diye!” Can Yücel

Ayakların yerden kesilmesi de vücudunu yakan ateşte aşktandır.

Ne garip duygudur AŞK… Bir bakarsın sevgiye bir bakarsın nefrete dönüşür. Bir de sızıya dönüştüğü olur. Göğsünün sol yanında bir ağrıya sebep olur. Derinden ince ince akar. Ara sıra yoklar, öldürmez ama süründürür.

Acayip bir durum… “seyr-i sûlukta bir an var” der, dervişler. Öyle bir noktaya ulaşırsın ki artık son duraktasındır. Öncesi hep sevgiliye doğru adım olduğundan neşedir. Ama o son noktaya ulaştıktan sonra, son adımı attıktan sonra, artık geri dönüş başlayacaktır. Çünkü tekâmül hep yukarı değil, aşağıyadır da. Neyse o ileri doğru atılan son adım, geri dönüşün hüznünü ve son noktaya ulaşmanın neşesini de içinde taşır. Aşk da böyledir, https://sozleralemi.com/sevgiliye-romantik-ask-sozleri.html bir anı vardır ki neşe- hüzün, düşüş- yükseliş, hep iç içedir. Bunu anlayamayan mecnun Leyla’nın peşinde dolanıp durur.

Yüksek bir binanın zirvesinde durmak gibidir aşk… Dünya yıkılsa umurunda olmaz o yanında olduktan sonra onsuz bütün her şey anlamını yitirir. Varlığı ile seni o binanın tepesine çıkaran bir sözü ile seni yere indirir. Ve şairin dediği gibi o seni aşağı itse bile yere çakılana kadar aklında olan tek şey onun sırtına değen elleri olur.

Hayaller kurdurur, hayallerimi yıkarsın belki ama her defasında yeniden yüreklendirirsin başka hayaller kurmaya..

Seni seviyor, seni istiyorum, can yakan, yaktığı halde sevdiren… Sevdikçe yaşadığımı hissettiren, hissettikçe daha fazla arzu edilen… İstedikçe doyulmayan, doymak istenmeyen… Kaybetmemek için kendimi kaybettiğim.

“Aşka uçarsan kanatların yanar.” Aşk Sözleri

“Aşka uçamazsan kanatların neye yarar?” Mevlana Aşka Dair Sözleri

“Aşka varınca kanadı kim arar?” Yunus Emre

“Aşkın açamadığı kapı, kanatlanıp uçamadığı yer mi var?” Demet Akalın

“Aşk, kanatlanıp uçmaktır ey yar!”

 

Sizde sevgilinize duygularınızı Aşk Şiirleri ile ifade etmek isterseniz, buyrun burdan alın.

“Aşk bir teslimiyettir, bir eriyiştir.
Yeniden doğmak için uyanıştır.
Aşkın bütün sırrı iki kelimede:
Varlığından soyunmak.” Cemil Meriç

 

Ey Büyük Aşk Sen Neler Kadirsin

Ey Aşk sen nelere kadirsin… Güldüren de sensin küçük mutluluklarla, ağlatan da sensin koskoca yangınlarla… Güzel rüyalarda buluşturan da sensin, uykusuz gecelerde kan kusturan da…

Ey Aşk sen nelere kadirsin… An olur göz görmez olur sana düşünce, an gelir bir el uzanmaz yere düşünce… An gelir ruhumu alır sarmalarsın sıcacık bakışlara, an olur gark edersin son bulmaz kara kışlara…

Gün gelir bir kıvılcım olur düşersin yüreklere, gün gelir büyürsün yangın olup talan edersin… Gün gelip yol alır senle yürekler umudun maviliklerinde, gün gelir alır yutarsın, kaybolur gider sevdalılar karanlığının derinliklerinde…

Ey Aşk sen nelere kadirsin… Olmazı oldurur, öldü denilen aciz bedenlerimize yeniden can verirsin… Gün gelir yaşamak dediğin zorunlulukta her gün binlerce kez öldürürsün… Senle huzur bulurken ruhlarımız bir bedende… Gün gelir ecel olup, çığlık çığlığa söker alırsın… Ve bilirim zalimsin… Bir an bile gözünü kırpmazsın…

Sen en kuytu acıları biriktirirsin koynunda… En dayanılmaz sancılara gebe saatler geçer çemberinden… İlmek ilmek acıyı işlersin gizliden yaşamak sevdalısı gönüllerimize… İnceden inceye dokunur kirli ellerin tertemiz yüreklerimize…

Sen; sorgusuz kapılarımızı çalan, ansızın yüreklerimize düşen adı konulmamış en büyük yalansın Aşk…

Cem Büyükkaya

 

                                                           Romantik Aşk Sözleri 2018

Flört, kaçamak bir bakışla, öylesineymiş gibi söylenen bir sözle, arkanızdan gelene kapıyı tutmakla başlayacak kadar basit, yüzeysel, ama bir o kadar da zevklidir.

Flört, kadın ve erkeğin birbirine anlam yüklemeye başlamadan önceki kısa andır.

“Mutlu olmak varken bu dünyada, geceler geldi dayandı kapımıza, olduk acımızla sarmaş dolaş, bekledik düşlerimizle koyun koyuna.” A. Kadir

Dün gece, sen uyurken yüreğim bir yıldız gibi bağlandı sana, işte bu yüzden, sırf bu yüzden, yeni bir isim verdim sana…

“Beni koyup koyup gitme, ne olursun. Durduğun yerde dur. Kendini martılarla bir tutma, senin kanatların yok. Düşersin, yorulursun. Beni koyup koyup gitme ne olursun.” Atilla İlhan

Gönül bir sırça saraydır. Kırılırsa bir daha yapılmaz.

Gönlümde açmadan solan bir gülsün, her zaman gamlıyım, her zaman üzgün. Beklerim yolunu, aylar boyunca, yeter ki gel bana senede bir gün.

Gözlerine baka baka eşkıya olmak…

Güzel olan sevgili değildir, sevgili olan güzeldir.

Aşk gururdan daha güçlüdür.

İyi hayat, aşktan esinlenen ve bilgiden yönlendirilen bir hayattır.

Sevgiliye Romantik Aşk Sözleri ve mesajları whatsapp, facebook, instagram gibi kişisel sosyal medya hesaplarınızda rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Yorum kısmında sevgiliye romantik aşk sözleri bekliyoruz.

Bize manevi destek olmak için, bizi Facebook, Twitter, Youtube, Instagram hesaplarımızdan takip edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.