Manalı Sözler

Günlük hayatta sık olarak ihtiyaç duyduğumuz ,iletişimimizin vazgeçilmez parçası olan manalı sözleri sayfamızda sizler için bir araya getirdik. Paylaştığımız ‘Manalı Sözleri’ en ihtiyaç duyduğunuz anlarda kullanabilir sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Sen aldın beni, bir anda kendine benzettin. Eski kendimden istifa edip yeni sana yelken açtım ben. İster sev ister sevme beni. Ben hep seni seveceğim.

Deliye sormuşlar ‘’bu halin nedir? Neden sokaklarda koşup duruyorsun, senin evin yok mu?’’ deli gülümsemiş ve eklemiş ‘’ siz beni deli sanırsınız ama ben divaneyim. Âşık oldum içim içime sığmaz oldu, koşmadan durduramıyorum kendimi.’’

 

Kalbin göreviydi zaten atmaya devam etmek. Ama sen kalbimin görev tanımını değiştirdin. Artık sadece senin aşkın için çırpınıyor.

Her şey küçük doğup zamanla büyür, aşk hariç.

Gönül kime söz vermişse, aşk onda muhteşemdir.

Çokça yağmur yağsa temizlenir mi şu kirli dünya? İnsanı yaşatan hayaller, öldüren ise gerçeklerdir.

 

Bugün en sevdiğim eldivenimi kaybettim. Parmak uçlarım donarak iş yerime doğru yürürken aslında onu ne kadar sevdiğimi ne kadar alıştığımı ve yenisini almak istemediğimi fark ettim çünkü o bana annemden kalan son hatıraydı. İşte parmaklarım titrerken anladım ki ben seni kaybetmek istemiyorum. Sen de bana tanrının son hediyesisin. Seni kaybedersem parmak uçlarım değil, kalbim üşüyecek. Sakın bırakma beni olur mu? Bırak kalbim sıcacık kalsın.

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık sevdada boğulur.

Bıraktığında sana acı verecek kadar hiç bir şeyi sahiplenme.

Birileri arkanızdan konuşuyorsa, onlardan öndesiniz demektir

Cehennem dediğin dal, odun yoktur; herkes ateşini kendi götürür.

Bütün renkler aynı hızda kirleniyordu. Birinciliği beyaza verdiler.

Sevmek kolay olsaydı herkes severdi. Bu kadar kötü insan ortalıkta rahatça dolaşmazdı. Sen geldin, sevdin sevdirdin. Hayatıma neşe katan deli kadın, sakın benden gitme. Kötü biri olmak istemiyorum, her daim seninle dolan kalbimden hiç şikâyetim yok.

Kalbin yaşı yoktur.

Işık yanmadan karanlık yok olmaz.

Özlemin azı çoğu olmaz, ağırdır işte…

 

İnsanlar farkında bile değil ama konuşmaya başlarken ilk kurdukları cümle ‘’ doğruyu söylemek gerekirse ‘’ oluyor. Nasılsa içimize işlemiş yalan, dolan da kimsenin farkındalığı yok.

Mevlana’nın da dediği gibi ‘’ bazı insanlar bize bir armağan, diğerleri de sadece ders’’. Sen belirleyeceksin yerini. Bana bir ders misin yoksa ömürlük bir armağan mı?

Hayat bu, bir bakarsın her şey bir anda son bulur.

Hayat bu, son dediğin an her şey yeniden can bulur.

Birlikte gülüyorsanız mutluluktur, birlikte ağlıyorsanız dostluktur; ama birlikte susuyorsanız bu aşktır.

İnsan vücudu ne garip. Sanılıyor ki sadece kemik olan yerlerde kırık oluşur. Oysaki insanın kemikten oluşmayan kalbini paramparça ederler de umurlarında bile olmaz.

 

Kaliteli olan kişileri şöyle bir inceleyin. Bir tanesi bile kişilerle uğraşmaz, hepsinin bir işi vardır ve ona odaklanmışlardır. Ama boş insanlar öyle mi? Nerede saçma şey var, nereye uğraşılmayacak konu var hemen oracıkta bitiverirler. Çünkü onların işi sadece kişilerle uğraşmak.

Geç yağan yağmurlar, hayat vermez kurumuş çiçeklere.

Mutsuz olmak için, herkesi memnun etmeye çalışmak yeter.

Gülü gülene, sevgiyi bilene, kalbini de taşıyabilene ver.

Ne yazık ki, bazen insanlar siz bağırmadıkça duymuyorlar.

Ben olsaydım sevmezdim kendimi. Beğenmezdim saçlarımı, yüzümü, ellerimi. Ama sen sevdin. Sahi sevgilim sen ne buldun bu 4 milyarla aynı olan adamda?

Oysa defalarca sormuşlardı, büyüyünce ne olacaksın diye; “MUTLU” diyemedik. Çünkü çocuktuk; akıl edemedik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz