Kardelen çiçeği sözleri

kardelen çiçeği sözleri

Sayfamızda Kardelen çiçeği sözleri, Kardelen çiçeği aşk sözleri, kardelen ile ilgili cümlelerini okuyabilir sosyal ağlarda payşlaşabilirsiniz.


Yılda sadece bir gün açmak için 365 gün bekleyen kardelenin o bir günkü sevincini yaşamanız dileğiyle herkese günaydın.

Sen beni bir dağın eteğindeki gelincik kadar severken, ben seni o dağın doruğundaki kardelen kadar özlüyorum…

Sevgilisini bekleyip karda açan çiçeğe KARDELEN, sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de HERCAİ denir.

Şair nisan ayların en zalimidir, demiş. Yanlış! Ayların en zalimi bence cüce şubat! Kardelen dışında bir çiçek ara da bul şubat ayında!

Kat kat buzu yarıp günyüzüne çıkmayı başarmış,narin ve yiğit bir kardelen çiçeğisin sen.

Gerçekler bir kardelen gibi tomurcuğunu gösterdiğinde duygular eriyen kardan farksızdır.

Bir ilayda fışkırdı karın altında Güneşi dudağından öptü Gökyüzünü en mavi alnından Bin yıl sonra “kardelen” dediler

Nasıl ki kardelen çiçeği toprağın karnını ve karın kalınlığını yırtıp dondurucu kış günlerinde başkaldırıyorsa, beynimdeli sesler de öyle başkaldırmak istiyor.

Gözleri bozkırın kuraklığını dindirecek kadar engin; saçları, her bir telinde bin umut örülmüş gibi zincir zincir. Ya has bahçede bir gül fidanı, yahut toz boran içinde bir kardelen.

Ağır akan su kayayı oymuş, kardelen çiçeği donuk toprağı delip başını çıkarmış, zerafet kabalığı yenmiş, dişilik bir kez daha erkek üzerindeki yumuşak zaferini sessizce ilan etmişti.

Hayatımda onun kadar güzel gülen birine rastlamadım. O gülerken, bir kardelen daha açıyordu yeryüzünde. O gülerken, salıncaklar gökyüzüne salınıyordu. O gülerken, her şey güzelleşiyordu bizim gözümüzde.

Her çiçeğin kar altından güneşe giden masalında Yaşamak yeniden tazelenir , yeniden anlamlanır Işığa uzanırken Kardelen kış rüyasından Ümidin mucizesiyle sevince uyanır.

Kış ortasında, güneş bile iliklerine kadar üşürken, bütün güzelliğiyle açıveren bir kardelen. Umudun çiçeği…

Kardelene sormuşlar: “bütün çiçekler sıradan yerlerde açıp insanlara yakın dururken, sen neden böyle yüksek dağlarda açarsın?” Kardelen şöyle cevap vermiş: “Gülü seven dikenini, menekşeyi seven rengini, beni seven ölümü göze alır…

Kardelenler; güneşi gördüklerinde ölürler ve öleceklerini bile bile yine karı delip çıkarlar. Ben de onlar gibiyim; öleceğimi bile bile, yine sana koşuyorum…

Sen de üzülürsün biliyorum; Çünkü yaralar tek taraflı kanamaz kardelen çiçeğim… Gelincik ve kardelen gibiyim. Senli bir hüzün, gelincik gibi soldururken, senli bir umut, kardelen gibi diriltiyor. Ne güzel yağmur yağıyor. Gecede yağmur, aklımda sen…

Aşk yine, yine başa bela, son sürat iter beni kucağına, gül değil kır çiçeği değil, kardelen, kara sevdan saçlarıma…

Her çiçeğin kar altından güneşe giden masalında, yaşamak yeniden tazelenir yeniden anlamlanır. Işığa uzanırken kardelen kış rüyasından, ümidin mucizesiyle sevince uyanır…

Sesinde ne var biliyor musun? Bir bahçenin ortası var. Mavi ipek, bir de kış çiçeği…

Babasından yaralıydı o kız: “kediye gösterdiği şefkati bana göstermedi kardelen!” derdi. Bir zemheri günü dirilir kardelen. Coşar türkü türkü yorulur kardelen.

Kader ise eğer o da boyun eğer, hoyrat eller değer vurulur kardelen. –

Yıllık bir görüşte ilk ve son gülüşte, bir günlük bir düşte görülür kardelen. Kutsal bir toprağı öper gül dudağı, sararır yaprağı ölür kardelen.

Zemheride olsun sonsuzlukta buluşmak. İhanet olmasın baharla sevdamızda. Kardelen vakitsizliği desinler. Akşam ayaz ve beyaz yalnızlıkla örtülsün sevdalarım. Güle güle KARDELEN güle güle…

Başka türlü bir şey bu yalnız seni isteyen. Başka türlü bir şey bu sen gelsen, aniden. Kardelen, uçup gittin elimden, peki yine döner misin? Sen kardelen, açıversen yeniden, beni hala ister misin?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz