Dini Evlilik Teklifi Sözleri

dini evlilik teklifi sözleri

Bu sayfada Dini Evlilik Teklifi Sözleri, İslami Evlilik Teklifi Sözlerini bulabilirsiniz.

Dini Evlilik Teklifi Sözleri – İslami Evlilik Teklifi Sözleri

Çok üşümüştün, “elimi tut ısınırsın” demiştim. “Günah” demiştin, bir daha sevmiştim seni o zaman. Bir ömür boyu korkusuzca elimi tutmak, beraber hacca gitmek, helalim olmak için; benimle evlenir misin?

Seni dilimden yüreğime düşürene hamd olsun. Benimle evlenir misin?

Diyorum ki yar; ellerimi tutan ellerin Cennete götüren rehberim olsun. Benimle Evlenir misin?

İsterim ki hafız olsun eşim. O ezberden okusun, ben Kur’an’dan takip edeyim. Benimle evlenir misin?

Ve sonra sen çıktın karşıma. Allah’ın “bana bak sana ne yazdım” deme şekliydin. Sevdim sevindim. Cennetim olur musun?

Sevmek bu kadar güzelse kim bilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir. Benimle bir ömür aynı yastığa başkoymak helalim olmak için; benimle evlenir misin?

Sen benim; Yaradan’dan ötürü yaradılanı sevişim, Bir adım gelene on adım gidişimsin.Ve herkesi olduğu gibi kabul edişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; yalandan ve sahteden kaçışım, Riyadan bıkışım, gerçeği arayışımsın Ve nihayet doğrunun tadına varışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; haksızlığa ve zulme baş kaldırışım, Mazluma kucak açışım, zalime düşmanca bakışımsın Ve mağdurdan yana tavır alışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; bugünüme şükür ve yarınıma dua edişim, Azla yetinişim, çoğa göz dikmeyişimsin Ve kapanmayan avuç içimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; hayat ve kaderle inatlaşmam, Ekmek için kavgam, bitmek tükenmek bilmeyen davamsın Ve zorluklara karşı yılmayışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; menfaate ve çıkara tepkim, Almak için verene öfkem, ille de karşılık bekleyene lanetimsin Ve alayına isyan edişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; ahlaksızlık ve yozlaşmayla mücadelem, Para için kendini satana küfredişim, başkalaşana verip veriştirişimsin Ve eskiyi özleyişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; duygusal yaradılışım, En ufak şeyi kafaya takışım, kolay unutamayışımsın Ve bundan bir türlü sıyrılamayışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; sonsuz sadakatim, Merhametim, hissiyatim, şefkatimsin Ve aman diyene yüz çevirmeyişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; her şeye rağmenim, Asla pes etmeyişim, başımı öne eğmeyişimsin Ve ümidimi yitirmeyişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; yaşama ülküm, Namusa olan düşkünlüğüm, namussuzluğa küskünlüğümsün Ve gururum, onurumla olan bütünlüğümsün. Benimle evlenir misin?

Sen Rabbimin bana gönderdiği emanetisin. Ömrümün son anına kadar sana gözüm gibi bakacağıma, seni her zaman mutlu edeceğime söz veriyorum. Benimle Evlenirmisin Aşkım ?

Parklarda buluşmak, diskolarda eğlenmek değildir niyetim, Allah’ın izniyle iman içinde bir yuva kurmaktır tek hayalim. Benimle Evlenirmisin Sevgilim ?

Bu dünyadaki ahirete hazırlanma sınavında bana yardımcı olur musun? Ben bir hataya düştüğümde benim uyaranım olur musun? Birlikte hayırlı bir hayat yaşamak için benimle evlenir misin?

Benimle birlikte sabah namazına kalkıp, tan yeri ışığında kuran okumak ister misin? Ömrüm olup beni mutlu eder misin? Benim evlenir misin?

Benim için bu dünyadaki en büyük zenginlik, gözlerine baktıkça mutluluğu gördüğüm, ellerini tuttukça huzura kavuştuğum, her an Allah’ıma şükrettiğim hayırlı bir eştir. Benimle Evlenirmisin Aşkım ?

Beraber olmak için yan yana olmaya gerek yoktur. En başta duan olur sonra dünyan olur. Benimle Evlenirmisin Aşkım ?

Bu dünyada artık sen ya da ben yok biz varız Allah’ımın izniyle. İkimiz hayırda yarışacak, şerde birbirimiz uyaracak, mutlu bir yuva kuracağız inşallah. Benimle Evlenirmisin Sevgilim ?

Olacaksa senin gibi bir eşim olsun, her günüm huzur ile dolsun. Benimle evlenir misin?

Sen bana seni seviyorum demesen de beni çok sevdiğini biliyorum. Sen bana Allah’ımın bu dünyada bahşettiği en güzel hediyesin. Ömrüm senin olsun, son nefesim senin kollarında olsun. Benimle Evlenirmisin Aşkım ?

Mutlu bir yuva ancak hayırlı bir eş ile olur. Eşim olur musun?

Bizler bu koca alemde ufacık bir noktayız, varlık ile yokluk arasında bir muammayız. Sevdiğimize Rabbimin izniyle gönülden bağlıyız. Benimle evlenirmisin Aşkım ?

Ben öyle yatakta kahvaltı, mum ışığında yemekler istemem, sen beni sabah namazına kaldır yeter.

Huzur içinde geçen bir geceden sonra seninle birlikte olsun sabah secdem. Ya Rabbi sevdiğimi bana hayırlı kıl, onunla olsun sevdam. Benimle evlenirmisin Aşkım ?

Mevla’m en kötü günümüzde bile umut ile yaşayacağımız, birbirimize destek olacağımız eş nasip etsin.

Senin gibi biriyle beni karşılaştırdığı için, seni bana sevdirdiği için Rabbime sonsuz şükürler olsun. Rabbim bizi aynı çatı altında, mutlu ve huzurlu etsin. Benimle evlenirmisin Sevgilim ?

Allah herkese kalbi iman dolu, dili kuran okuyan, beş vakit namazını kılan eş nasip etsin.

Allah’ım sen bana dünyada ahiretimi kazandıracak huzur ve mutluluk içinde yaşayarak senin rızanın kazanan, Peygamber efendimizin şefaatine nail olacak bir eş nasip eyle. Benimle evlenirmisin Sevgilim ?

Allah’ım rızana uygun yuvalar kurmayı ve kurdurduğumuz bu yuvalar da yine senin rızan için yaşamayı nasip eyle. Benimle evlenirmisin Aşkım ?

Rabbim nasibimin gönlünü gönlüme, benim gönlümü onun gönlüne, ikimizin gönlünü de sana layık eyle. Benimle evlenirmisin Aşkım ?

Yüce Mevla’ma Hamdolsun ki seni yüreğime işledi, gecemi gündüzümü seninle süsledi. Seninle mutlu bir yuvanın ilk adımlarını atmayı nasip etti. Benimle evlenirmisin Aşkım ?

Sevenin her zaman bir sevdiği olmalı, sevenin sevdiğinden başkasını görmemeli gözü, her şeyin hayırlısını istemektir en güzeli. Benimle evlenirmisin Sevgilim ?

Benim niyetim sevgili olmak değil, bir olup hayırlı ve mutlu bir yuva kurmak. Benimle evlenirmisin Sevdiğim ?

Benim için en hayırlı eş; ben yanlışa yöneldiğimde beni uyaracak, beni iyi güzel şeylere teşvik edecek, birlikte mutlu ve huzurlu olacaktır. Benimle evlenirmisin Gülüm ?

Sen bana rehber ol ben sana, sen bana mutluluk ver ben sana, sen beni sev ben seni, sen ve ben mutlu bir yuva kuralım, huzurlu bir ömür geçirelim. Benimle evlenirmisin Aşkım ?

Bizim evliliğimiz bir heves değil, bizim mutluluğumuz gelip geçici değil, bizim amacımız Allah’ın rızasına, Peygamber efendimizin sünnetine uygun mutlu ve huzurlu bir yuva kurmaktır. Benimle evlenirmisin Sevgilim ?

Kişi en çok kimi severse imtihanı da ondan olurmuş. Şükürler olsun seni bana sevdiren Rabbime. Benimle evlenirmisin Aşkım ?

Bu dünyadaki ahirete hazırlanma sınavında bana yardımcı olur musun? Benimle evlenir misin?

Yarabbi sevdiğim benim için hayırlı ise onu bana eş et, eğer benim için hayırlı değilse ona huzurlu ve mutlu olacağı bir yuva nasip et. Benimle evlenirmisin Çiçeğim ?

Ben bir hataya düştüğümde benim uyaranım olur musun? Birlikte hayırlı bir hayat yaşamak için benimle evlenir misin?

Sen Rabbimin bana gönderdiği bir emanetsin. Ömrümün son anına kadar sana gözüm gibi bakacağıma, seni her zaman mutlu edeceğime söz veriyorum. Benimle evlenirmisin Bitanem ?

Sen bu dünyadaki en değerli varlığım, Yüce Mevla’nın bana en güzel emanetisin, sen ömrümün son anına kadar çok sevdiğim olacaksın.

Allah’ım bizlere huzur ve mutluluk içinde bir yuva kurmak nasip etsin. Seninle evlenmek benim en büyük mutluluğum olacaktır. Benimle evlenirmisin Aşkım ?

Yorum kısmından yapacak olduğunuz yorumlar, eleştiriler, beğeniler sizlere daha güzel sözler hazırlamamızda bizlere yön verecektir. Benimle evlenirmisin sevdiğim ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.