SozlerAlemi.com

Deniz Gezmiş Sözleri, Üç Fidan Sözleri

17.01.2019
Deniz Gezmiş Sözleri, Üç Fidan Sözleri

Sizler için unutulmaz kişlerden üç fidanları sayfamızı taşıdık ve bunlardan Deniz Gezmiş Sözleri, Üç Fidan Sözleri siz değerli okuyucularımız için derledik ve biraraya getirdik. İşte En Güzel Deniz Gezmiş Sözleri, Üç Fidan Sözleri ;

 

Burada ölen yalnızca bedenimdir ki zaten ölümlüydü, ölecekti ama düşüncemi öldüremeyeceksiniz, düşüncem yaşayacak.

İddianamede geçen ve bana atfedilen bir cümleyi kabul etmiyorum. Ben silahımı halka ve orduya karşı kullanmadım, ancak vatan hainlerine karşı kullanmak maksadıyla taşıdım ve ‘halka ve orduya karşı kullanırım’ şeklinde beyanda bulunmadım.

Öteden beri arz etmiş olduğum gibi, bu ülkede anayasayı en fazla savunanlar bizleriz. Anayasayı ihlal edenlerse ortadadır. Anayasanın uygulanmasını isteyen gene bizleriz.

Anayasayı uygulamayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır ve yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler. İddia makamı bizim vermekte olduğumuz bağımsızlık savaşına karşıdır, Türkiye Cumhuriyeti anayasasının hukukuna karşı, reformlara karşıdır.

Üç Fidan akıllardan silinmicek üç güzel insan 6 Mayıs sizi anlatır...

Üç yurtsever fidan ve daha binlercesi yalnızca düşünebildikleri için öldüler…

Üc fidan, anilari önünde saygiyla..

“Bir yangın ormanından püskürmüş genç fidanlardı
Güneşten ışık yontarlardı sert adamlardı
Hoyrattı gülüşleri aydınlığı çalkalardı
Gittiler akşam olmadan ortalık karardı..”

“Herkes ne zaman ölür;
elbet gülünün solduğu akşam!”

Mevsimlerden bahar
Aylardan mayıs
Duygularda acı
Yüreklerde sancı
Üç yürekli insan
Üç koca fidan
DENİZ, YUSUF, HÜSEYİN..

Vatan, onu parsel parsel satanların değil; uğrunda darağacına gidenlerin vatanıdır.

Biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen Türkiye’nin bağımsızlığını temin edemedik. Bugüne kadar da bu özlem içinde kaldık.

(idam sehpasında)Yaşasın marksizm-leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler! Kahrolsun emperyalizm!

35 milyon metrekare vatan toprakları işgal altındayken, bizim milli bütünlüğü bozmakla suçlanmamız gülünçtür. Mustafa Kemal sağ olsaydı çok şaşırırdı. Hareketimiz tamamen anayasal bir harekettir. Anayasamızın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık. Bu sebeple anayasal bir davranışta bulunduk.

Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden, halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık!

Sana yüklediğim anlamları senmişsin gibi düşünme, aldanırsın! O anlamlarla sadece bende varsın. Ben seviyorsam sen bahanesin.

Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum.

Profesyonel devrimci bugünün Türkiyesinde kendini hayatı boyunca Türkiye’nin bağımsızlığına adayan kimsedir.

Ben amerikan emperyalizmine, Sovyet revizyonizmine, Romen soytarılığına, Bulgar dalkavukluğuna karşı bir Türk devrimcisiyim.

(Son mahkeme savunmasında)Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye’nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün.

Türkiye’nin bağımsızlığından başka bir şey istemedik ve hayatımızı bu yola koyduk. Varlığımızı Türkiye adına armağan ettik. Bunun aksini iddia edenler vatan hainidir.

Sen bir kulsun, kul olarak kalacaksın.(Kayseri valisine)

Biz stratejik olarak düşüncemizi hiçbir zaman saklamayız. Hangi şartlar altında olursak olalım, bunu açıkça söyleriz. Düşüncelerimizi mezara kadar götürürüz. Nasıl burada namluların ve dipçiklerin gölgesi altında konuşuyorsak, düşüncemizi her zaman açıkça ifade ederiz. Tarih evvelce bunu yapanları nasıl temize çıkarmışsa bizi de temize çıkartacaktır, buna da inanıyoruz.

Onlar 36 milyonluk ülkenin bütün yükünü 20 gencin üzerine yıkmaya alışmışlardır. Bizi bağımsız bir ülkenin çocukları olmaktan mahrum eden hepiniz dâhil, sizlersiniz ve sonunda idam isteğiyle buraya getirildik.

Emperyalizme, ağalığa karşı nerede mücadele varsa benim devrimci olarak görevim orada olmaktır!

İddianameye karşı diyeceklerim mevcuttur, iddianame kelle istemek için hazırlanmıştır. Yapılan tahliller yanlıştır, hatalıdır, değerlendirmeler keza isabetsizdir. Yalnız biz varlığımızı hiçbir karşılık beklemeden esasen Türk halkına armağan etmiş bulunuyoruz ve Türk halkı ve devletin bağımsızlığına armağan etmiş bulunmaktayız. Bu sebeple ölümden çekinmiyoruz.

(iddianamede) Fikir özgürlüğünü ve anayasayı paravan yapanlar, önceleri Atatürkçü geçinirken, onun fikir ve şahsiyetinde küçük görmeye başladılar. Sadece Mustafa Kemal tarafını beyan ediyorlardı şeklinde bir cümle mevcuttur. Bunu kesin olarak reddediyorum. Asla kabul etmiyorum. Diğer yurtseverler de bunu kabul etmezler. Bu kasten tahrif edilmek isteniyor. Gerçekler örtülmek isteniyor. Bu cümle art niyetle hazırlanmıştır. Bu memlekette Mustafa kemal’e gerçekten sahip çıkanlar varsa, onlar da bizleriz, sahip çıkmayanlar da ortadadır. Anayasanın uygulanmasını isteyenler gene bizleriz, anayasayı uygulatmayan yavuz kimselerse hala ortadadır ve o kişiler bugün bizim kellemizi istemektedirler.

Darağacında 3 fidan. Deniz, Yusuf, Hüseyin. Emperyalizme kafa tutan üç yiğit. Işıklarda uyuyun. Üzerinize yıldızlar yağsın.

Yıllar önce bugün, bu saatlerde, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı astılar. Üç fidan, kendileri tekmeledi idam sehpasını ve her biri ayrı ayrı haykırdı gökyüzüne: “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!”

Bizim ağaç sevgimiz 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece astığınız üç fidan’dan gelir.

Üç fidan… İnsanlarımıza kıyarak değil, kucaklayarak yol yürümeyi elbette öğreneceğiz. İnanıyorum… Rahmetle anıyorum.

Üç Fidan
Tarihin yarım bıraktığı,
“Tam bağımsız Türkiye”
Destanına ışık olmaya devam edecekler!
İnanDeniz AslanGibiyiz..

 

Deniz Gezmiş Görselleri :

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.